Çarşamba , 23 Temmuz 2014

SON DAKIKA
Buradasınız: Anasayfa » Kamu şikayetleri » Karayolları Genel Müdürlüğü : Yol Belgesi Ocağımı Kuruttu

Karayolları Genel Müdürlüğü : Yol Belgesi Ocağımı Kuruttu

Merhabalar;

Yol belgesi kisvesi altında çıkardığınız saçmalıktan mağdur olan, hatta bu saçmalık sebebi ile aracı bağlanıp iflas eden ve ocağı sönen insanları biliyorsunuzdur sanırım. Ben de onlardan biriyim. Allah razı olsun. Babamın firmasında çalışan 3 arkadaş benim arabamı almışlardı firmaya gidiyorlardı. Yolda polis çevirmiş ve aracı bağlamış. Araç şahıs aracı firma ile alakası falan yok.

2000 TL bana ceza 2000 TL aracı kullanana ceza 60 gün aracı bağlama

Cezaya bak ! Ne o araçta üç kişi bir yere gidiyorlar. 18 kişilik araçta 3 kişi var ve bir yere gidiyorlar diye terörist muamelesi yapıp adamların kimlik fotokopilerini falan almalar aracı bağlamalar. 60 GÜN 60 GÜN ATMIŞ GÜN. Dile kolay.

60 gün otopark ücreti 60 * 20 = 1200 TL 60 gün bu arkadaşları taşıyacak araç kiralasan günde 100 tl den 6000 TL Olayın bana maliyeti 11.200 TL…

Ne yaptım acaba ben size ya. Yada yüce devletime ne yaptım…

- Vergilerimi mi ödemedim ?- İmalat sektöründe istihdam mı oluşturmadım ?- Stajerler Çıraklar mı yetiştirmedim ?- Şimdiye kadar onlarca aileye ekmek kapısı mı olmadım ?- 26 ülkeye ihracat mı yapmadım ?

Bir sabah uyanıyorsun 11.200 TL ceza. Yok yere. Hizmeti vermeyi bilmiyorsunuz sonra o vermeyi bilmediğiniz hizmet yüzünden insanları mağdur ediyorsunuz. ( Mağduriyetten eften püften değil dikkat çekerim.). Yol belgesi almak için 3 kere geldim Edirnekapıdaki yerinize. sabah 7 de yüzlerce insan. Çırpınıyor aracına belge alacam diye. Ama adamlar servisçi bir kişi de on tane dosya. Biz nacizane bir arac almışız ( almaz olaydım ) kendi yağımızda kavrulalım diyoruz. Araç 8 aydır trafikte yani bizde ve daha 20.000 km yapmış. Düşünsenize günde 100 km ye denk geliyor. Servis taşımacılığı yapan bir araç günde 100km mi yapar.

Tüm bunları geçelim. Yahu 60.000TL ye minibüs alıyorsun, cenazen olsa binip akrabalarını götüremezsin, 2 arkadaşını yanına alıp gezemezsin, işyerindekileri cuma namazına gidelim diye topluca araca bindirsen ayvayı yedin. Bu ne saçmalıktır.

Şimdi gidecekmişim mahkemeye yok yürütme durdurma kararı alacakmışım, yok sulh ceza mahkemesinden cezaya itiraz yapacakmışım. Yürütmeyi durdurmadan karar alıp 3-4 güne aracı alabilirmiişim en iyi ihtimalle. Hee eğer Emniyetimin güzel kulları ile Belediyemin mantık abidesi karar organları mahkemede haklı çıkarlarsa , aracı benden geri alıp o 3-4 günü 60 güne tamamlayacaklarmış. Yani bağlayacaklarmış yeniden. Sen artık ne yapsan fayda etmez. Yol belgesi almış olsan bile o 60 günü sana geçirecekler. Ya ben hayatımda mahkemeye gitmedim yargı işleriyle işim olmadı allahaşükür. Ama genç bir polise diyorlar ki çevir kardeşim. oda rastgele çeviriyor sonra al kimlikleri göster kameraya , işinin bittiği an budur. “Abi valla kamera gördü yoksa bişeyler yapardık.” (Bu da yeni moda.) Madem kural saçma sen kendince insiyatif kullanıp kullansana kuralı. Sokakta arkadaşına şaka yapıp çantasını elinden alanı içeri atıyormusun kapkaççı diye.

Yahu bir kanun çıkarıyorsanız doğru düzgün anlatın denetimcilerine. Polisin ne yaptığından haberi yok. Kendi de biliyor saçma olduğunu ama “Abi kanun böyle.” diyor. Bu kadar saçma bir kanunu çıkaran nasıl bir mantığa sahip? Başbakan Erdoğan nasıl sizin gibi mantıksızlar la çalışıyor? Madem yaptınız kanun eyvallah tamam deyin ki kardeşim git al belgeyi öde 2000 TL yi al arabanı. Eyvallah emrin başım üstüne farketmez alırım aracımı cezayı da yemiş olurum derim ki abi benim hatam. Yahu 60 gün ne ? Oldu olacak vurun kelepçeyi atın içeri beni de.

Neyse bunca yazdığımı pek kale almayacaksınız bundan eminim zaten de içimi dökmek istedim. Zaten Türkiye’de yaşamak çok önemli bir yetenek, alışmışız kraldan çok kralcılara. Ne yapacaz şimdi onu düşünüyoruz kara kara. Allah razı olsun bugüne havadan 12000 TL borçla girdim. Size çok versin Allah.

Şikayet Sahibi : Berkin E.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top